Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 14:47

Зорянський НВК

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Батькам

Правила здорового способу життя

Ці провила допоможуть вам бути завжди у формі і зберігати своє здоров'я.

1. Прагни рухатись якомога більше. Рух  - це життя!

Частіше ходити пішки: ходьба активізує кровообіг.

Кілька разів за день потягуйся всім тілом, напружуючи м'язи спини і ніг.

А якщо у вас немає часу, то здійснюйте піші прогулянки.

2. Для хорошого фізичного стану необхідне правильне, глобальне і спокійне дихання. Старайтеся частіше провітрювати приміщення, в якому знаходитеся.

Бажано залишити квартирку відкритою на всю ніч: свіже повітря потрібне не лише вашим легеням але і вашій шкірі.

3. Приділяйте більше уваги поставі. Втома часто буває наслідком неправильної постави. Стула спину приводить до того, що легені виявляються затиснутими, скорочується об'єм повітря під час вдиху. Від недоліку кисню м'язи втомлюються набагато швидше. Звичка низько нахиляти голову до столу під час роботи створює  додаткове навантаження на м'язи спини і приводить до головного болю.

4. Боремося з втомою! Сядьте зручніше на стілець, відкиньтеся назад, закрийте очі і розслабте тіло. Посидьте так декілька хвилин. Це допоможе відновити сили. Якщо ви повернулися втомленими додому, повернути сили допоможе наступний засіб: ляжте на килимок на підлозі або на жорсткий диван, закрийте очі і розслабте м'язи. Постарайся ні про що не думати і зосередити увагу на м'язах тіла. Уявіть, що вони отримали повний відпочинок. Через п'ять - шість хвилин можете встати.

5. Нормальний сон для людини - 7-8 годин. Якщо ви спите менше, виникає хронічна втома, яка призводить до зниження настрою і працездатності.

6. Неправильне харчування також може привести до перевтоми. Прагнути схуднути, багато хто піддає організм хронічному голодуванню. А він мстить "стомленням".Така "дієта" недопустима. Організм повинен отримувати всі необхідні елементи. Тому вибираючи дієту, порадьтесь з лікарем або відносьтесь до цього питання розумно. Наприклад, обмежте кількість солодкого і мучного в вашому щоденому раціоні. І пийте більше чистої води (не менше літра в день). Вживайте більше їжі, що містить клітковину і цілісні зерна, і менше - їжу що містить цукор і приготовану з пшеничного борошна. Не забувайте про овочі і фрукти. Готуйте їжу на рослиній олії, зменшити вжиток твариного жиру. 7. Поганий настрій підсилює втома. Ф втома буває причиною поганого настрою. Виходить замкнутий круг. Щоб не впадати в такий стан, старайся частіше слухати улюблену веселу музику - це кращі ліки від поганого настрою. 8. Дотримуйтесь режиму дня. Лягайте і вставайте в один і той самий час. Це найпростіша порада виглядати красивим, здоровим і відпочитим. 9. Будьте психологічно урівноважені. Не нервуйте, адже нервові клітини не відновлюються. Хоча, говорять, відновлюються, але дуже - дуже повільно. Отже знаходьте скрізь позитивні моменти. 10. Загартовуйте свій організм. Краще всього допомагає контрастний душ - тепла і прохолодна вода. Не лишекорисно але і допомагає прокинутись. І найголовніше .... Старайтесь щоб у вашому житті було більше позитивних емоцій. Дивіться простіше на проблеми і труднощі. Насолоджуйтесь життям!


ЧИ Є ТИ «КАПІТАНОМ» ВЛАСНОГО ЖИТТЯ?

Для відповіді на це запитання необхідно прочитати п'ятнадцять су­джень. Свою згоду відмічайте позначкою «+». Якщо не згодні — зазначте «-». Якщо вагаєтесь — запишіть «0».

1.  Я завжди відчуваю особисту відповідальність за все, що відбуваєть­ся в моєму житті.

2.  У моєму житті не було би стількох проблем, якби деякі люди змі­нили своє ставлення до мене.

3.  Я вважаю за краще діяти, а не розмірковувати про причини своїх невдач.

4.  Інколи мені здається, що я народився якимось нещасливим.

5.  Я вважаю, що алкоголіки самі винні у своїй хворобі.

6.  Іноді мені здається, що багато за що в моєму житті відповідальні ті люди, під впливом яких я став таким, який я є.

7.  Якщо я застудився, я намагаюсь не вживати ліків та ігнорувати рекомендації лікаря.

8.  У тому, що дівчата (хлопці) інколи мають поганий характер, який дратує оточення, винні не вони самі, а інші люди.

9.  Будь-яку проблему можна вирішити, і я не розумію людей, у яких завжди виникають якісь життєві труднощі.

10.  Я люблю допомагати людям тому, що відчуваю вдячність за те, що інші зробили для мене.

11.  Якщо стався конфлікт, то, розмірковуючи про те, хто в ньому винний, я звичайно починаю з самого себе.

12.  Якщо чорна кішка перейде мені дорогу, я вважаю за краще пе­рейти на інший бік вулиці.

13.  Я впевнений, що кожна людина незалежно від обставин повинна бути сильною та самостійною.

14.  Я знаю свої недоліки та хочу, щоб оточення ставилося до них поблажливо.

15.  Зазвичай, я мирюся з ситуацією, вплинути на яку не можу.

 

Інтерпретація результатів

За кожен «+», поставлений після тверджень 1,3,5,7,9,11,13, запишіть собі по 10 балів.

За кожен «-», поставлений після тверджень 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 15, також запишіть собі по 10 балів.

За кожен «0», тобто за кожне «не знаю» — по 5 балів.

Підрахуйте загальну кількість балів.

100150 балів. Ви—капітан власного життя. Ви відчуваєте відпові­дальність за все, що з вами відбувається, багато що берете на себе — до­лаєте складнощі, не перебільшуючи їх та не створюючи з цього особ­ливих проблем. Ви бачите перед собою мету та міркуєте над тим, як її можна досягти. Що при цьому ви відчуваєте, що відбувається у вашій душі — загадка для інших.

5099 балів. Ви охоче кермуєте власним життєвим кораблем. Якщо це необхідно, ви здатні передати штурвал у надійні руки. Оцінюючи власні складнощі, схильні помилятися. Гнучкість, розсудливість та чуй­ність — ваші звичні помічники. Відбуваються ситуації, які ніяк вас не стосуються та за які ви не несете жодної відповідальності, але, якщо це необхідно, то все-таки берете відповідальність на себе. Ви вмієте жити у згоді з іншими людьми.

49 та менше балів. Ви часто буваєте «пасажиром» у власному житті. Ви легко погоджуєтеся з думкою більшості, дещо схильні підкорятися зовнішнім силам, кажучи: «Це доля, так склалися обставини». У своїх складнощах ви звинувачуєте кого завгодно, весь білий світ, та тільки не себе. Однак ви вмієте мирно співіснувати, байдуже, які люди вас оточують та як вони ставляться до вас.


 

КОДЕКС ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТІ

Дванадцять правил:

1. Дай партнеру «випустити пару». Доки він роздратований, вам не домовитись. Під час його «вибуху» поводься спокійно, і впевнено, але не зверхньо.

2 Вимагай від партнера спокійно обґрунтувати свої претензії. При цьому скажи, що будеш звертати увагу тільки на факти. Людям властиво плутати факти й емоції. Тому частіше запитуй: «Це факти чи ваша думка?» Емоції відкидай.

3. Збивай агресію неочікуваними засобами. Наприклад, спитай поради, згадай минуле, скажи комплімент», (переключи свідомість на щось інше).

4 Не давай негативних оцінок, а говори про свої почуття. Не кажи: «Ви мене обманюєте»,— скажи: «Я відчуваю себе обманутим».

5. Попроси сформулювати бажаний кінцевий результат. Пробле­ма — це те, що потребує розв'язання. Ставлення до людини — це фон, на якому її треба розв'язати. Визнач разом з партнером проблему і зосередься на ній.

6. Запропонуй партнеру висловити свої думки щодо проблемного питання і свої варіанти розв'язання. Не шукай винних, а шукай вихід із ситуації. Не зупиняйся на першому ж варіанті, створи спектр, а потім обирайте кращий. Шукайте варіанти, які влаштовують обидві сторони. Ви обидва повинні стати переможцями.

7 У будь-якому випадку дай партнеру можливість «зберегти своє обличчя». Не дозволяй собі відповідати на агресію агресією. Не чіпай особистість партнера.

8. Відображуй, як луна, зміст висловлювань партнера. Частіше запитуй: «Я правильно зрозумів, що   ? », «Ти хотів сказати... ? » Ця тактика не тільки унеможливлює непорозуміння, вона демонструй повагу до людини, що зменшує агресію.

9. Тримайся «на лезі ножа», в позиції «на рівних». Тримайся в позиції спокійної впевненості, вона втримує партнера від агресії, допомагає обом не «втратити обличчя».

10. Не бійся вибачитись, якщо відчуваєш, що винен. По-перше, це обеззброює партнера, по-друге, викликає повагу.

11. Обговори взаємостосунки в майбутньому.

12. Незалежно від результату розв'язання конфліктної ситуації, намагайся не руйнувати взаємостосунки. Вислови свою повагу і добрі наміри, шкодування з приводу виникнення конфліктної ситуації. І якщо ти збережеш стосунки і не даси співрозмовнику «втратити обличчя», не треба буде шукати нового партнера. Адже знайти нового надійного, неконфліктного друга (подругу, знайомого...) — завдання не з простих.


Як уникнути переохолодження та обмороження


У будь-якому віці так приємно вибігти на вулицю та «пірнути» у білий сніг, який щойно випав. Бавитися з власними дітьми, коханими або друзями – що може буди кращім за це взимку?.. Та у поривах «дитячої» радості, ми нерідко забуваємо про небезпеку, яку таять у собі подібні зимові розваги.
Зіпсувати святковий настрій та нанести нищівний удар здоров’ю може наша необачність, яка призводить до переохолодження та обмороження. Тому кожен, хто піклується про власне здоров’я та здоров’я своїх близьких повинен знати, як запобігти цим неприємним наслідкам зимового відпочинку.
По-перше, необхідно знати ознаки переохолодження та обмороження, а також основні правила поведінки в умовах низьких температур.
У першу чергу жертвами морозу стають соціально незахищені верстви населення — ті, хто зловживає алкоголем або не має постійного місця проживання. Наступна «категорія ризику» — люди, які працюють на вулиці: продавці, будівельники тощо. Однак переохолодження та обмороження загрожує кожному, хто вдягнений не по погоді та тривалий час перебуває на холоді.
Якщо ви виявили у себе наступні ознаки: озноб, тремтіння, блідість, а згодом і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, можете сміливо констатувати: переохолодження!
При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву, щоб зігрітися. Але, якщо переохолодження тривало досить довго, воно може розвитися в обмороження, тобто пошкодження тканин у результаті дії низьких температур.
Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися до металу голими руками.
До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха та ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла. Третя й четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирань суху вовняну тканину та розчин спирту або горілки. Не можна розтирати обморожене місце снігом, тому що сніг не зігріває, а ще більше прохолоджує та ушкоджує шкіру. Ні в якому разі не можна поливати обморожені ділянки гарячою водою! Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то не можна робити розтирання. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати та доставити постраждалого до лікарні. Людину з будь-яким видом відмороження необхідно помістити в тепле приміщення і дати йому гарячий чай або каву.
Як уникнути обмороження.
Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді:
- одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло, а верхній не повинен промокати;
- у взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.
- Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхує воду та не пропускає повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;
- не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше, метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, персні на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;
- - перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія. Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а у людей похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
Якщо ви не бажаєте, щоб хвороба затьмарила враження від зимових свят, у сильний мороз не виходьте на вулицю без необхідності. Насамкінець, не забувайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це не потрапити до неї.






 








Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz